Search
US Dollar
English
ALL COLLECTIONS
  Menu Close

  Patchwork Halı

  Halı desenleri, işlenme şekilleri başta olmak üzere pek çok kültür içinde var olan ve günümüze kadar devam eden önemli bir kültürel mirastır. Halı geçmiş olmak üzere bugünde ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan kişilere birçok şey anlatabilmektedir. Halı kültürü kendi içinde pek çok açıdan değişkenlik göstererek günümüzde oldukça çeşitlenmiştir. Kişiler son dönemlerde patchwork, parça desenli ve vintage halılara ilgi göstermektedir.

  Son zamanların en çok ilgi gören halılarından Krowhctaphalı aslında geçmiş zamanların kırk yama halılarıdır. Özellikle Patchwork halı Anadolu esintileri taşımaktadır. Dokuma halı kültürü Orta Asya Türklerinin Mezopotamya'ya göç ederek ipek yolunun kontrol altına alınması ile gelişmiş ve günümüze kadar bu kültürün desenleri taşınmıştır.

  Patchwork halı kırk yama dokuma tekniği ile yapıldığı için büyük emekler sonucu ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden bazı Krowhctaphalılar parça desenli halılara göre fiyat olarak biraz artış gösterebilmektedir. Kaliteli, pek çok çeşit halı tarzı içeren ve her fiyat aralığına hitap eden bronzhali.com kişilere halı seçiminde büyük kolaylık sağlamaktadır. Sitede her edat, kategori ve renk seçiminize göre halı bulabilmek mümkündür.

  Parça Desenli Halılar Nasıl Kullanılmalıdır?

  Halı her evin vazgeçilmez bir parçasıdır. Kişiler kullanacakları ortam veya eşyaya göre halılarını seçmektedirler. Bireyler parça desenli halıları evlerinin her köşesinde rahatlıkla kullanabilirler. Fakat parça desenli halı seçerken de dikkat edilmesi gereken özellikler bulunmaktadır. Seçilen halının üzerindeki desenler kullanılacak ortama göre seçildiğinde daha hoş bir görünüm sağlanmaktadır.

  Yani kullanılacak ortamdaki eşyalar gösterişli ve göz alıcı ise halıdaki desen seçimi daha sade bir şekil olarak tercih edilmelidir. Bu sayede ortam daha bütünleyici bir görünüm kazanarak göz yorucu ve karışık bir hal almaz. Parça desenli halıları her boyut ve fiyat aralığında bulmak mümkündür. Özellikle çocuk odalarında ve sade bir mutfak da renkli ve pek çok sayıda şekil seçeneği bulunmaktadır.